ساعت

تقویم

اوقات شرعی

اخبار > نشست فعالان فرهنگی دانشجویی دانشگاه با محمد مطهری

 


نسخه چاپي ارسال به دوست

نشست فعالان فرهنگی دانشجویی دانشگاه با محمد مطهری

در سالروز بزرگداشت مقام معلم

معاون پژوهشی بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری با اشاره به آیه ۲۰ سوره مزمل؛ «... مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ...؛ هر چه از قرآن ميسر مى‌‏شود بخوانيد»، گفت:

خداوند در این آیه انسان‌ها را به خواندن قرآن کریم در هر زمان و مکان فرا می‌خواند چرا که کتاب الهی دارای ظرفيت‌های بسیاری است.

حجت‌الاسلام محمد مطهری معاون پژوهشی بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری، در نشست مشترک با فعالان فرهنگی تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که امروز ۶ اردیبهشت‌ماه برگزار شد، با بیان اینکه تعداد افراد دارای دغدغه فرهنگی اندک است، اظهار کرد: فعالان فرهنگی در این عرصه نباید از توانایی‌های خود دور شوند.

 

 

 

 

وی با اشاره به اینکه فعالان فرهنگی باید قدر استعدادهای خود را بدانند چرا که از ویژگی‌های فرد مؤمن آن است که وظیفه خود را صحیح انجام دهد، گفت: بنابراین اهمیت فعالان فرهنگی به تحصیل و رشد علمی بسیار مهم است.

مطهری با اشاره به اینکه همه فعالان فرهنگی باید در درون خود توجه داشته باشند، گفت: انسان‌ها در مقام توصیه نباید از خود غافل شوند.

 

تاكيد خداوند بر قرائت قرآن در همه وقت

معاون پژوهشی بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری با اشاره به آیه آخر سور مزمل مبنی بر «... مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ...؛ هر چه از قرآن ميسر مى‌‏شود بخوانيد(۲۰/مزمل)»، گفت: خداوند در این آیه انسان‌ها را به خواندن قرآن کریم در هر زمان و مکان فرا می‌خواند و همه بهانه‌های انسان را نیز برمی‌شمارد چرا که ظرفیت کتاب الهی بسیار بالاست.

 

نمازها منشأ بی‌حواسی نباشد

وی با اشاره به اینکه توجه به نماز انسان را از دیگر غفلت‌ها بازمی‌دارد، عنوان کرد: سلام پایانی نماز خطابه رسول خدا(ص) است که صرف لفظ و بی‌جهت نیست. از این طریق ارتباط میان بنده و پیغمبر ایجاد می‌شود. بنابراین سلام بدون حواس و تمرکز به خیرالبشر نمی‌تواند نماز مطلوبی به شمار آید و نمازها نباید منشأ بی‌حواسی باشد.

 

برخورداری از دغدغه فرهنگی نباید ما را در موضع برتری قرار دهد

مطهری با بیان اینکه برخورداری از دغدغه فرهنگی نباید ما را در موضع برتری قرار دهد، عنوان کرد: یکی از علل آنکه در کار فرهنگی موفق نیستیم آن است که در حالت سراشیبی قرار داریم. خداوند احکام اسلامی را بیان فرموده و همه ما به رعایت آن مکلف هستیم. بنابراین احکام اسلامی به مقدار ارتباطی ندارد و اهمیت محرمات دین را افراد تعیین نمی‌کنند.

 

 

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
بازگشت به ابتدا