ساعت

تقویم

اوقات شرعی

اخبار > جشن ازدواج 96 زوج دانـشجـو درهجدهمین دوره ازدواج دانشجویی

 


نسخه چاپي ارسال به دوست

جشن ازدواج 96 زوج دانـشجـو درهجدهمین دوره ازدواج دانشجویی

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن

جمعه 21 فروردین ماه 94، همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، مراسم جشن ازدواج دانشجویی 96 زوج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور دکتر علی خدادادی قائم مقام دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین عادلی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، خانم دکتر موالی زاده مشاور استاندار در امور بانوان، دکتر ساسان موگهی معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر فرهاد حمزه لویی مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه و خانواده های دانشجویان برگزار گردید.


در ابتدای این مراسم دکترعلی خدادادی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ضمن تشکر از دست اندرکاران اجرای برنامه های جشن ازدواج دانشجویی، تاریخچه ای از بوجود آمدن جشن های ازدواج دانشجویی در کشور را به اطلاع حاضرین رساند.

قائم مقام دانشگاه گفت: همراهی و همگامی نهادهای مختلف فرهنگی در کشور و حمایت رسانه های جمعی بخصوص صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سبب ساز رشد سالیانه آمارهای ازدواج دانشجویی در کشور شده است.
 
خدادادی افزود:  هدف از برنامه ریزی و اجرای اینگونه مراسمات، صرفا" برگزاری جشن نبوده و هدف از این برنامه ها فرهنگ سازی بهینه در راستای تسهیل فرآیند ازدواج و کاهش سن ازدواج در میان دانشجویان بوده است.

وی ضمن بیان اینکه در سال گذشته شاهد ابلاغ سیاست جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری بوده ایم و این چالش جدید دنیا در زمینه جمعیت می باشد، افزود: ازدواج های دانشجویی مزایا، محاسن و همچنین مشکلاتی را با خود همراه دارد و چون این امر در کنار سایر مزایای ویژه خود، به اجرای سیاست های مورد نظر جمعیتی در کشور نیز کمک می کند، اجرای این جشن ها در دستور کار قرار داده شده است.

قائم مقام دانشگاه اظهار داشت: ساده زیستی، ایجاد شور و نشاط و کم توقعی از مشخصات ازدواج های دانشجویی می باشد. طبق بررسی های سازمان جهانی بهداشت، یکی از وظایف اصلی جوامع، تقویت توانمند سازی افراد برای مقابله با آسیب های اجتماعی است که دانشجویان عزیز با شرکت در دوره های مختلف تعبیه شده در کنار این جشن ها، می توانند این مهارت ها را بدست آورده و در خود تقویت کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین آیت عادلی نژاد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این مراسم، ازدواج را در نگاه دینی بستری برای رشد و تکامل انسان دانست و تصریح نمود: تا پیش از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک، انسانی که در همه بخش های زندگی برای آرزوها و منیت های خود زندگی می کند، پس از ازدواج وارد فضای جدیدی می شود که باید برای دیگری زندگی کند و به جنگ منیت ها و خود خواهی ها برود که این اساس یک زندگی دینی است.

وی ادامه داد: در زندگی متاهلی یاد می گیریم که برای همسر خود از علایق و دلبستگی های خود دست بکشیم و گذشت را سرلوحه کار خود قرار دهیم و عشق یعنی انسان منهای خودخواهی.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیان نمود: در زندگی متاهلی انسان باید به دنبال خانواده سازی باشد نه خانه سازی. جوانان امروز ما در مشغله رقابت های اقتصادی بیش از اینکه به خانواده سازی مشغول باشند سرگرم خانه سازی هستند. دختران و پسران جوان باید بدانند که امروزه زندگی کردن و زندگی ساختن بسیار سخت تر از گذشته است و چه خوب است که برای همدیگر یار باشیم نه بار.
 
عادلی نژاد یکی از ویژگی های ازدواج های دانشجویی به عنوان یک الگو، این است که نگاه جامعه را به سمتی ببریم که در گام اول برای ازدواج نباید به سمت مسائل اقتصادی پیش برویم.
 
وی در پایان ذکر کرد: هدیه سفر مشهد مقدس با عنوان "همسفر تا بهشت" از سوی رهبر معظم انقلاب برای زوجین دانشجو در نظر گرفته شده است و همچنین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز کارت هدیه برای آنها تدارک دیده است.

شایان ذکر است جهت آشنایی این زوج های جوان با آداب و احکام ازدواج، قبل شروع مراسم جشن، کارگاه های آموزشی با موضوع احکام ازدواج، مسائل بهداشتی، مسائل روانشناسی و ارتباط موثر بین همسران برای این زوج های جوان برای آنها برگزار گردید.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
بازگشت به ابتدا