ساعت

تقویم

اوقات شرعی

اخبار > پیوند زوج دانشجو در مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی اهواز

 


نسخه چاپي ارسال به دوست

پیوند زوج دانشجو در مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی اهواز

در سال روز ولادت حضرت زینب(سلام الله علیها)برگزار گردید:

مراسم عقد زوج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در کنار مزار شهدای گمنام این دانشگاه و با حضور برخی مسئولین، اساتید ،دانشجویان و خانواده‌ زوجین برگزار شد.

زوج دانشجو سه شنبه 5 اسفندماه 93 عقد ازدواج خود را با حضور خانواده ها و سایر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در یادمان شهدای گمنام دانشگاه جاری کردند.در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شفیعی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، دکتر موگهی معاون فرهنگی دانشجویی و  حجت الاسلام و المسلمین عادلی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی در حاشیه این مراسم و پس از جاری کردن عقد این زوج دانشجو در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: در این گونه ازدواج ها آنچه مهم است بحث آسان گرفتن و سهولت امر ازدواج است که در کشور نیاز به یک عزم ملی برای ترویج این نوع ازدواج هستیم.

وی افزود: جوانان و خانواده ها همه باید در ترویج ازدواج آسان کمک کنند و از توسعه تجمل ها و تشدید شرایط و بالا بردن انتظارات بپرهیزند که این به صلاح همه است و خداوند به صراحت وعده داده که ازدواج کنید و یاری من قطعی است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان بیان کرد: در جامعه شاهد افزایش سن ازدواج در بین جوانان هستیم که این پدیده پسندیده ای نیست و خلاف طبع بشری است و باید شرایط را مهیا کرد که جوان در سنین جوانی بتواند تشکیل خانواده دهد و خانوده ها هم کمک کنند تا بخصوص در دوران دانشجویی که زمان مناسبی است جوانان بتوانند تشکیل خانواده دهند.

وی درباره صفا و معنویت برگزاری مراسم های ازدواج در کنار شهدای گمنام گفت: شهدای گمنام حقیقتاٌ یک فصل پرافتخاری برای کشور و انقلاب اسلامی است و این که در یک مرکز علمی مثل دانشگاه این شهدای گمنام حضور دارند یک افتخار است؛ به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی این شهدا هر کدام برگی از قرآن هستند و حضور در یادمان های شهدای گمنام باعث رونق و برکت زندگی جوانان می شود.

حجت الاسلام و المسلمین شفیعی بیان کرد: امیدوارم این مسئله ازدواج و تحکیم بنیان خانواده که از خاکریزهای بلند در برابر تهاجم فرهنگی دشمن است و براساس روایات بنیانی محبوبتر از آن نزد خداوند وجود ندارد در جامعه ما به صورت ساده رواج بیابد.

وی درباره ازدواج‎‌های دانشجویی نیز ابراز کرد: سنت ازدواج دانشجویی از سنت هایی است که 2 دهه است در دانشگاه‌ها آغاز شده و این مسئله نیز مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در باره نقش خانواده ها در امر ازدواج تأکید کرد: خانواده ها باید در آغاز زندگی از زوج های جوان حمایت کنند ولی از دخالت در امر خانواده پرهیز کنند.

وی اضافه کرد:  در امر ازدواج دانشجویی باید خانواده ها در شکل گیری بنیان صحیح و اصولی خانواده حضور و نظارت داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین شفیعی درباره ازدواج دانشجویی گفت: آمار نشان می دهد ازدواج دانشجویی از موفق ترین ازدواج ها است، میزان طلاق در این نوع ازدواج نسبت به سایر ازدواج ها بسیار پایین است و سن ازدواج نیز در قیاس با سایر ازدواج ها بسیار پایین است.

 

امتیازدهی
کاربر مهمان
1393/12/25 1:7
0
2
خیلی خیلی تبریک میگم مبارکه.......
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
بازگشت به ابتدا