ساعت

تقویم

اوقات شرعی

اخبار > غدیر، امامت الهی، حکومت مردمی

 


نسخه چاپي ارسال به دوست

غدیر، امامت الهی، حکومت مردمی

نشست هم اندیشی استادان

نشست هم اندیشی استادان با موضوع«غدیر، امامت الهی، حکومت مردمی» در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزارشد.نشست هم اندیشی استادان با موضوع «غدیر، امامت الهی، حکومت مردمی» در مورخه 93.7.20 در سالن جلسات امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار گردید.

در ابتدا مهندس شکورنیا دبیر هم اندیشی استادان با بیان سخنانی در باره موضوع جلسه اظهار داشت: ولایت ادامه دهنده نبوت است و این نشست نیز پیرامون ولایت ولایت مداری می باشد.
در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین علوی کیا با اشاره به واقعه غدیر آن را واقعه ای بسیار مهم و تأثیر گذارخواند و خاطرنشان کرد: واقعه غدیر صرفا یک واقعه تاریخی و مکان آن صرفا یک نقطه جغرافیایی نیست ، بلکه غدیر همانا نقطه شروع یک مسیر و حرکت است.
وی افزود: پذیرش غدیر و پذیرش تحلیل خاصی که از این واقعه موجود هست باعث می شود مسیر حرکت دین ما کاملا تعیین بشود. هم مسائل اعتقادی ما و هم مسائل اخلاقی و فقهی ما دچار و دست خوش تغییر می شود.
حجت الاسلام علوی کیا  اظهار داشت: واقعه غدیر بسیار مهم و گسترده است و در سه محور اصلی دین شناسی یعنی فقه، اخلاق و اعتقاد دستخوش تغییر بسیار مهمی می گردد.
غدیر به عنوان شاخص ترین و مهم ترین زمان و مکانی است که پیامبر اکرم موضع خود را نسبت به بقای دین ، بعد از خود برای ما تعیین می کند. ملاک های دین واقعی از دین منافقانه در غدیر مشخص می شود و این مهم ترین موضع گیری پیامبر و اعلان رسمی ایشان است.

علوی کیا در پایان این جلسه با بیان اینکه مباحث سنی و شیعه فقط اختصاص به جلسات علمی دارد و این که گفته شده  تا زمان امام هادی (ع) بحث امامت مطرح نیست و نبوده را بر خلاف تحلیل تاریخ دانست و افزود: ما می بینیم عده ای امامت را چه به عنوان معنای لغوی چه اصطلاحی قبول داشته و مرجع دینی را امامت می دانند و در شیوه تدین و مسائل اخلاقی و فقهی شان مرجع شان امام علی(ع) بوده و هست . در زمان حاضر نیز گروهک تروریستی داعش و جبهه النصر از بکارگیری احادیث جعلی بوجود آمده اند.ما باید اصول اصلی را خوب بدانیم و در مسائل جزئی خیلی توقف نداشته باشیم. و بدانیم که حکومت درون امامت است و اگر امام حکومت را نگیرد باز امام است.
لازم به ذکر است که طی این جلسه تعدادی از استادان حاضر به بیان نظرات و سؤالات خود پیرامون موضوع امامت و غدیر پرداختند.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
بازگشت به ابتدا