ساعت

تقویم

اوقات شرعی

اخبار > نشست هم اندیشی با موضوع نقش انقلاب اسلامی ایران در بیداری جهان اسلام

 


نسخه چاپي ارسال به دوست

نشست هم اندیشی با موضوع نقش انقلاب اسلامی ایران در بیداری جهان اسلام

حجت الاسلام والمسلمین دکتر زمانی در

پنج شنبه 16 بهمن 1393 نشست هم اندیشی اعضاء هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی جندی شاپور، شهید چمران و صنعت نفت اهواز با موضوع نقش انقلاب اسلامی ایران در بیداری جهان اسلام حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ‌محمدحسن زمانی، معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور و رایزن سابق فرهنگی ایران در کشور مصر در مسجد امام جعفر صادق (ع) کوی اساتید دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ‌دکتر محمدحسن زمانی در این نشست با یادآوری این نکته که دین اسلام خاصیت جهانی بودن را دارد گفت: دین اسلام ظرفیت پاسخگویی به تمام نیاز های جامعه بشری را دارد در حالی که هیچ کدام از ادیان تاریخ واجد این شرایط نمی باشد.

 وی افزود: اسلام تنها دینی است که برای همه جهانیان است و روزی خواهد رسید که تمام بشریت اسلام را خواهند پذیرفت و این عقیده ما مسلمانان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ‌محمدحسن زمانی ادامه داد: اعتراضاتی که در کشورهای اسلامی در سال های اخیر به وقوع پیوست جلوه های بیداری اسلامی را نشان داد همچنین فعالیت های فرهنگی دیگری نیز در بعضی از کشور ها شروع شده و در آینده منتظر نتایج بسیار مثبتی از اشاعه اندیشه اسلامی خواهیم بود.

وی تصریح داشت: امروز توانسته ایم بیش از 10 هزار طلبه خارجی از سراسر دنیا در قم داشته باشیم که پس از فارغ التحصیل شدن به 60 کشور دنیا رفته و دین مبین اسلام را تبلیغ کنند و این اندیشه اسلامی ناب در دنیا پیشرفت فراوانی دارد.

گفتنی است در پایان این نشست اساتید دانشگاه های استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

لازم به ذکر است حجت‌الاسلام والمسلمین ‌دکتر محمدحسن زمانی نویسنده کتب متعددی از جمله «تلخیص دروس فی الفقه المقارن»، «قرآن ومستشرقان» می باشد و همچنین عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) نیز می باشد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
بازگشت به ابتدا