ساعت

تقویم

اوقات شرعی

اخبار > هشتمين نشست كارگروه علم و دين

 


نسخه چاپي ارسال به دوست

هشتمين نشست كارگروه علم و دين

در ادامه سلسله نشست های کارگروه علم و دین برگزار شد

هشتمين نشست كارگروه علم و دين با محوريت تبيين اهداف آينده و رويكردهای دينی و علمی اين كارگروه در دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز برگزار شد.

در هشتمين نشست كارگروه علم و دين نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز كه امروز دوشنبه، 30 ارديبهشت‌ماه برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمين رضا حسينی‌فر، مسئول نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در اين دانشگاه به بيان اهداف اين كارگروه پرداخت و آن را به دو موضوع شكلی و محتوايی تقسيم كرد و پيشنهاد داد: مجموعه كارگروه علم و دين در بخش شكلی از شورای تصميم‌گيری بهره‌مند شده و به جمع‌آوری منابع علمی و دينی، ترجمه مقالات علمی، پرهيز از شخصی‌كاری، روی آوردن به موضوعات پژوهشی كمتر توجه شده بپردازد.

وی همچنين در بحث محتوای كارگروه علم و دين بر پيگيری فلسفه علم پزشكی تأكيد كرد و گفت: طب پزشكی و تطبيق فلسفه علم پزشكی با رويكرد فلسفه اسلامی از موضوعات مهمی است كه بايد در اين كارگروه پيگيری شود.

حسينی‌فر همچنين دانشجويان را به پيگيری و آشنايی با كليات علوم حوزوی توصيه كرد و گفت: كشف اصول سلامت از نگاه دين و ارائه شيوه جديد سلامت نكته مهم ديگر در دستور كار اين كارگروه است.

مسئول نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز عنوان كرد: تدوين و طراحی الگوی بيمارستان اسلامی مبتنی بر آموزه‌های دين اسلام شامل احترام به بيمار، احترام به همراه بيمار، احترام به پرستار و ... نكته قابل توجه ديگري است كه بايد با آموزه‌ها و دستورات دين اسلام منطبق شود. در كارگروه علم و دين منظور از علم، علم پزشكی و منظور از دين، اسلام است.

 


 

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
بازگشت به ابتدا