در سالن حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد:

نشست بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی

این نشست با حضور دکتر علوی [که به نمایندگی از دکتر ابول نژادیان در جلسه حضور یافت] ،دکتر علی احسان‌پور معاون دانشجویی و فرهنگی و حجت الاسلام عادلی نژاد مسئول نهاد رهبری و جمعی از زوجهای دانشجویی برگزار شد.

در بخشی از نشست خانم بلول بر مسئول واحد خواهران نهاد در سخنانی از برگزاری جشنواره ای مجازی با جوایز نفیس ویژه مزدوجین سالهای اخیر خبر داد.

حجت الاسلام عادلی نژاد مسئول نهاد رهبری دانشگاه از سختیهای زندگی مجردی و مقایسه آن با مزایای زندگی متاهلی گفت و با ذکر روایتی از رسول اکرم (صلوات الله علیه و آله و سلم) از اوصاف زنان فرشته خصال گفت.

دکتر علی احسان‌پور یبان کرد: تمام تلاش‌مان را برای حل مشکلات دانشجوهای متاهل انجام می‌دهیم. اکنون مشکلاتی در خصوص خوابگاه‌های این زوج‌های دانشجو وجود دارد؛ طرح تامین خوابگاه ۲۰ تا ۲۲ واحدی برای زوج‌های متاهل در دست است که در صورت اخذ موافقت، اقدامات بعدی انجام خواهد شد.

احسان‌پور ادامه داد: همچنین طرح تامین غذای خانواده‌های دانشجویان متاهل در حال بررسی است که چنین طرحی را به هیات رئیسه دانشگاه ارائه خواهم داد و امیدواریم این مشکل حل شود.

وی تصریح کرد: هفته گذشته موضوع محل اسکان دانشجویان متاهل را با مسئول بودجه اداره رفاه دانشجویی کشور مطرح کردیم که وی پیشنهاد داد یک حساب مشترک با دانشگاه علوم پزشکی برای ودیعه مسکن این دانشجویان برقرار کنیم و در این طرح، به میزان مساوی برای ودیعه مسکن دانشجویان پول در حساب واریز کنند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: پس از تحویل مسکن، پول مجددا به حساب برمی‌گردد و به نفر بعدی پرداخت می‌شود. در صورت برقراری این حساب، وام مسکن دانشجویی نیز از ۱۶ میلیون تومان به ۲۶ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

در پایان این نشست از زوجهایی که مهریه کمتر از 14 سکه بهار ازادی داشتند با اهدای نگین هایی متبرک از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها قدردانی به عمل آمد.

کلمات کلیدی
 مهدی امیرعضدی
تهیه کننده:

مهدی امیرعضدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *